sekcja szybowcowa | sekcja samolotowa | sekcja motolotniowa | galeria | kontakt | lotnisko | strona główna

SEKCJA MOTOLOTNIOWA

Witaj w sekcji motolotniowej naszego aeroklubu. To najmłodsza sekcja w Aeroklubie Suwalskim. Powstała za sprawą kilku miłośników latania czymś mniejszym i tańszym od samolotu, a jednocześnie wolniejszym i dającym większą swobodę podziwiania okolicy. Jeśli mieszkasz w pobliżu lotniska aeroklubowego na pewno widziałeś kiedyś charakterystyczne sylwetki lecących motolotni z trójkatnym skrzydłem i podwieszonym pod nim wózkiem z miejscem dla pilota. Jest to jedna z tańszych form latania silnikowego. Jeżeli stać Cię na samochód, to stać tym bardziej na własną motolotnię. Jeśli chcesz poznać ten sposób latania bliżej to zapraszamy Cię serdecznie na lotnisko.

Partnerzy wydarzenia FLoT 2017: Zieleń Serwis Daiglob

Piloci: